Kdo jsem Rádia Odkazy Download Kontakt Sitemap Vinotéka Homepage

Domény na prodej
www.caslavsky.de
www.stodulky.com
www.suchdol.com

Cestopisy
Asie 2006/2007
Indie 2005
Thajsko 2004
Venezuela 2000

Zajímavé odkazy
PhDr. Michal Pehr
VK servis
Foto rozcestník
Zmrzlinové speciality
Svatební dorty
Mobilní telefony


a CzechDech 2005

 

Michal Konštacký

Podle nepotvrzených zpráv proběhne o tomto víkendu na louce zemědělce Kropáčka nedaleko Loun další ročník CzechDech. Jde o  každoroční sraz sklaních příznivců dechovky, na který se sjíždějí dechové kapely z celé Evropy.  Tentokrát se uskuteční  pod heslem: „do posledního dechu“, což je jakási humorná sebereflexe na věk a výdrž některých dechovkářů.  Letos se dá očekávat  rekordní účast trombonistů, tubistů a přicestuje asi tisícovka trumpetistů. Jako tradičně se posilňují již během cesty fernetem a tuzemákem (takzvané „dávání si do trumpety“). Na místě srazu pak většinou již pouze polehávají.  Podařilo se nám získat i vyjádření kapelníka Kmochovy dechové hudby, který se důrazně distancuje od pití fernetu na srazech dechovek. I přes to se policie rozhodla provádět letos namátkové  dechové zkoušky.

Zpráva o chystaném CzechDech se setkala s bouří nevole mezi místní mládeží, která rozhořčeně odmítá  poslouchat velmi hlasitou dechovou hudbu již od brzkých ranních hodin, kdy si užívá zaslouženého prázdninového klidu.  Podle mluvčího skupiny Dechových důchodců, je hlasitý poslech nutný, protože většina účastníků  CzechDech nedoslýchá. Zavázal se rovněž, že letos nebudou tanečníci devastovat okolní louky tancem polky, dupákem ani takzvaným „dechovým hadem“ při kterém bylo vloni několik důchodců ve tmě ušlapáno.

není ani dechovkář, ani technař

Dají se rovněž očekávat  tradiční ostré střety s policií. Mluvčí Dechových důchodců upozornil, že již při loňských potyčkách se strážci zákona byla policie varována.  Dechoví důchodci nemohou za to, že policie  mylně identifikovala skandování důchodců jako „máme holé ruce“, zatímco důchodci zcela zřetelně varovali „máme hole v ruce“. Nelze se proto divit velkým ztrátám na straně pořádkových sil, zejména při úderech francouzskými holemi. Mluvčí policie uvedla,  že je třeba  použít k rozehnání důchodců všech donucovacích prostředků,  včetně slzného plynu a vodních děl.  Loňský postup účastníků dechnopárty proti bezpečnostním složkám označila za barbarský.  Konkrétně šlo o  útok  skupiny karlínských důchodců inkontinenčními plenami. Policie hodlá letos účastníky CzechDech 2005 kontrolovat již při příjezdu a inkontinenční pomůcky zabavovat již před vstupem na dechnopárty.    Podle Dechových důchodců tento postup nadále posílí  negativní obraz dechové hudby v očích veřejnosti. Bez inkontinenčních pomůcek budou účastníci CzechDech zas jenom  „zasraný dechovkáři“!  

 

 

 

 Tomáš Kamm alias Slimák
Tomáš Kamm alias Slimák
cukrárna u elišky
3K Technology - profesionalni hosting